Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Mbrojtja e të dyshuarve për 400 kg kokainë i vlerëson të pabaza provat e Prokurorisë

Mbrojtja e shtatë të dyshuarve për 400 kg kokainë i vlerëson të pabaza provat e Prokurorisë

Ka përfunduar seanca për shqyrtimin e kërkesës së prokurorit për caktimin e masës së sigurisë për shtatë të arrestuar për rastin e sekuestrimit të 400 kg kokainë.

Besnik Berisha, avokat i të akuzuarit Izet Sheqiri, tha se Prokuroria ka paraqitur prova të pabaza të cilat mbrojtja i ka hedhur poshtë.

Shtatë personat e arrestuar që po dyshohen nga Prokuroria Speciale e Kosovës për veprat penale “Pjesëmarrja dhe organizimi i grupit kriminal”, “Posedimi i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge” si dhe për veprën penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

Kërkesa për caktim të paraburgimit është bërë nga Prokuroria Speciale për Izet Sheqirin, Kadri Sheqirin, Kadri Ibrahimin, Fehmi Bytyqin, Faton Vrajollin, Enver Belegun dhe Bajram Maliqin.

Postime të ngjashme

Byroja e Sigurimeve: Nga 1 korriku qytetarët e Kosovës nuk do të paguajnë 15 euro taksë në Mal të Zi

Bekim Laçi

“Dialogu, korrniza e vetme”, “DW”: Vuҫiç për kompromis me Kosovën – Prishtina kërkon vetëm njohje nga Serbia

Bekim Laçi

KGJK sot bëhet me kryesues, Gjykata e Prishtinës me kryetar

Bekim Laçi

Albin Kurti pritet sot nga presidenti francez në Pallatin Elisee

Bekim Laçi

Kurti dhe Wolfgang Petritsch flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Bekim Laçi

Musliu: Albin Kurti mashtroi Kosovën për dialogun

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...