Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mbushet Reparti infektiv në Kumanovë, adaptohet hapësira me 20 shtretër

Zhurnal Ads

Kumanovë, 31 tetor – Drejtoresha e spitalit të Kumanovës, Snezhana Zaharieva thotë se Reparti Infektiv është i mbushur me pacientë dhe se do të adaptohet ish-reparti i neurologjisë për 20 shtretër të tjerë.

“Gjendja është e tillë dhe vazhdimisht kemi pacientë të rinj. Kemi 32 pacientë në repartin infektiv dhe janë përmbushur kapacitet”, tha Zaharieva.

Ajo theksoi se disa reparte adaptohet në mënyrë që të ketë më shumë shtretër për pacientët me COVID-19.

“Që nga dita e hënë fillon me punë ish-reparti i neurogjisë dhe psihiatrisë. Reparti është pajisur kështu që nga dita e hënë do të kemi edhe 20 shtretër për pranim të pacientëve me COVID-19”, theksoi Zaharieva.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

VMRO-DPMNE: Zaev dhe Filipçe janë katastrofa më e madhe për qytetarët

E.E.

Gjocaj Boxing Promotion dhe Arena Ring ndajnë mirënjohje për kontributin e Zhurnal në evenimentet e boksit

Z H

Karakaçanov: Shkupi ta zbatojë marrëveshjen, elita politike në RMV, prodhim i antibullgarizmit jugosllav

E.E.

Qytete të sigurta, policë të mëhallës, Polici komunale dhe E-inspektorë për rend dhe drejtësi

T E

Forumi rinor i LSDM zgjedh përbërjen e re

T E

Raporti javor: 7.486 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...