Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mbyllen disa Covid qendra përshkak mungesës së pacientëve

Shkup, 12 maj – Zhurnal.mk – Ulja e numrit të pacientëve të shtruar në spitale, ka sjellë deri tek mbyllja e kovid qendrave në Klinikën e Shkupit dhe disa kapacitete në spitalet e qyteteve tjera, informon Zhurnal.

Janë mbyllur covid qendrat në klinikën e Kardiologjisë, Veshë hundë dhe fyt, për sëmundje të syve dhe Instituti për terapi fizikale.

Nga fillimi i javës, pa pacientë me covid janë edhe klinikat për urologji dhe kirurgji plastike të cilat tanimë kanë filluar me program të rregullt kirurgjik. Të premten do të mbyllet dhe covid qendra e Klinikës për traumatologji pranë Kl.Torakale, ndërsa nga e hëna Klinika për Ortopedi dhe Klinika për Traumatologji fillojnë me program të rregullt krirugjik.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shkupi i hutuar, njëkohësisht është optimist por edhe pesimist për zgjidhje me Bullgarinë

Bekim Laçi

Hapet zyrtarisht ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bratislavë

Zekirija Haxhiu

Taksë ekologjike për derivatet dhe zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrik

Zekirija Haxhiu

Peloni: Duam marrëdhënie të mira me vendin fqinj

Zekirija Haxhiu

Stefoska: Kemi dërguar një letër interesi për programin e ri të BE-së për kulturë

Zekirija Haxhiu

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...