Mbyllen vazhdimet, fituesi i ndeshjes Zvicër – Spanjë përcaktohet në penallti

Kanë përfunduar edhe vazhdimet në duelin mes Zvicrës dhe Spanjës 1-1.

 

Dy skuadrat pavarësisht rasteve nuk ia dolën të shënojnë, andaj do të kërkojnë kualifikimin përmes penalltive.

Spanja ishte shumë më kërkuese në vazhdime, por përkundër tentimeve të shumta nuk arriti të gjej golin.

Rezultati mbetet 1-1, derisa tani fituesi do të përcaktohet nga penalltitë. 

Related posts

Mancini: Jemi gati dhe kam pak dilema për formacionin, shpresoj që De Bruyne dhe Hazard të luajnë

D V

Rikthehet “Euro 2020”, Italia dhe Spanja kërkojnë finalen

Z H

Gjykimi për rastin “Tortura” vazhdon më 14 korrik

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More