Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Mbyllet Kirurgjia në spitalin e Gjirokastrës, dyshime për infermierë të infektuar

Zhurnal Ads

Reparti i Kirurgjisë në spitalin “Omer Nishani” në Gjirokastër, është mbyllur.

Ky vendim është marrë pasi dyshohet se në këtë repart ka infermierë të infektuar me koronavirus.

Kjo ka bërë që rreth 20 infermierëve të e repartit iu është marrë tamponi, dhe në pritje të përgjigjes, është ndërprerë puna.

Sakaq infermierët e dyshuar janë karantinuar.

Ministria e Shëndetësisë tha pasditen e djeshme se aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 188 pacientë, 20 në terapi intensive nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar. /a.y/noa.al

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kushi: Viti 2021 fillon mbarë me rritjen e pagës së mësuesve prej 15%

S.B.

Abuzoi seksualisht me të miturën, arrestohet 23-vjeçari në Durrës

S.B.

Topalli ia numëron të gjitha Bashës dhe shpërthen keq ndaj kryetarit të PD-së, tregon “armën” e Ramës për të marrë mandatin e tretë

S.B.

Politikani serb viziton Shkodrën: E quan ‘qytet të lashtë të Serbisë’

admin

Burgjet vatër e kuqe nga Covid-19, zero transparencë

admin

Rama ironizon Bashën: Ke ngelur midis gropës së Saliut dhe grepit të Likes për tiganin e Monës

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...