Agjencia Zhurnal.mk

Mbyllet Kirurgjia në spitalin e Gjirokastrës, dyshime për infermierë të infektuar

Reparti i Kirurgjisë në spitalin “Omer Nishani” në Gjirokastër, është mbyllur.

Ky vendim është marrë pasi dyshohet se në këtë repart ka infermierë të infektuar me koronavirus.

Kjo ka bërë që rreth 20 infermierëve të e repartit iu është marrë tamponi, dhe në pritje të përgjigjes, është ndërprerë puna.

Sakaq infermierët e dyshuar janë karantinuar.

Ministria e Shëndetësisë tha pasditen e djeshme se aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 188 pacientë, 20 në terapi intensive nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar. /a.y/noa.al

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...