Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mbyllet një çajtore në Haraçinë, arrestohet pronari

Shkup, 9 janar – Policia në bashkëpunim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut mbylli një çajtore në Haraçinë të Shkupit dje pas orës 21 dhe arrestoi pronarin për punë pas kohës së lejuar dhe një numër të madh të mysafirëve në objekt.

Siç është informuar nga Ministria e Brendshme, nëpunësit e policisë nga SPB Gazi Babë, Njësia e Policisë Intervenuese dhe SPB Haraçinë në bashkëpunim me Inspektoratin Shtetëror të Tregut dje në orën 21:20 kanë kryer kontroll në një çajtore në fshatin Hraçinovë dhe kanë arritur në përfundimin se objekti po punon dhe ka më shumë mysafirë.

“Pronari A.B. (25) u gjet gjithashtu në çajtore nga fshati Haraçinë dhe ai u arrestua në Sektorin e Policisë Haraçinë, dhe pas dokumentimit të çështjes, do të ngrihet padia penale sipas nenit 206 të Kodit Penal”, kumton MPB.

Objekti është mbyllur nga inspektorët e Inspektoratit Shtetëror të Tregut. 

Postime të ngjashme

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Mariçiq: Kjo është një ditë e madhe për shtetin ligjor dhe për sundimin e së drejtës

T E

Spasovski: Hetimi duhet të dëshmojë ku është lëshimi dhe nëse dikush i ka ndihmuar Mijallkovit

T E

Zhurnal mëson / BDI nesër mbledh kryesinë në Reçicë të Vogël

Bexhet Musliu

Todorov i drejtohet Mickoskit: Ik, derisa unë luftoja kundër Zaevit ti ndërtoje hidrocentrale

T E

Arjanit Hoxha takim pune me kolegun e tij turk, Bekir Pakdemirli

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...