Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mbyllet një lokal në Tetovë, 29 persona kanë qenë brenda jashtë orarit të lejuar

Tetovë, 17 janar – Mbrëmë (16.01.2021) rreth orës 21:30 minuta në fshatin Sedllarcë të Epërme në Tetovë nëpunësit policor të SPB-Tetovë, kanë privuar nga liria 41 vjeçarin B.I për shkak se në lokalin e tij ka punuar pas kohës së lejuar si dhe brenda në objekt janë gjetur edhe 29 persona të tjerë.

Objekti është mbyllur nga Inspektorati i Tregut dhe pas zbardhjes së rastit do të ngritet parashtresë adekuate për mosveprim të rregullave shëndetësore në kohë pandemie – informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Postime të ngjashme

Alarmante situata me llojin britanik të virusit, nesër mblidhet KSI

T E

305 raste të reja, 167 të shëruar dhe 4 të vdekur, bilanci me Covid 19

T E

Hospitalizohen 667 kovid-pacientë, prej tyre 256 janë në Shkup

T E

Vijon propozim-plani deri tek MASH për profilet e reja në shkollat profesionale

T E

Kop: Të mos bëhet dramë nga secila pengesë në rrugën drejt BE-së

T E

Përfundon shpallja e kandidaturave, Zaev i vetëm si lider i LSDM?

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...