Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mbyllet një objekt hotelierik në Kërçovë, ka punuar pas orarit të lejuar

Kërçovë, 31 janar, Zhunal.mk – Dje (30.01.2021) në periudhën prej 19:00-22:00 nëpunësit e policisë së Kërçovës në bashkëpunim me inspektorët nga Inspektorati Shtetëror i Tregut kanë kryer kontrolle në objektet hotelierike.

Oficerët policor kanë konstatuar se një objekt hotelierik në rrugën “Mara Uginova Gina” në Kërçovë nuk i ka respektuar masat anti-Covid dhe ka punuar pas orarit të lejuar.

Inspektorati i Shtetëror i tregut ka mbyllur lokalin dhe kundër pronarit do të ngritet padi penale “mosveprim në përputhje me rregullohet shëndetësore në kohë pandemie” sipas nenit 206 të Kodit Penal.

Postime të ngjashme

Qeveria emëroi Agim Murtezanin drejtor për Punë Hidrometeorologjike

D V

Zaev: Nesër mblidhet Qeveria për gjendjen e krizës

D V

Kërkohet shpallje e gjendjes së krizës për shkak të zjarreve në Maqedoni

D V

Qeveria e RMV-së ndan nga 10.000 denarë për personat të cilët kanë marrë pjesë në shuarjen e zjarreve

D V

Shilegov: Tre ekipe të zjarrfikësve dhe tre vetura janë nisur drejt Pehçevës dhe Dellçevës

D V

Në Tabanoc dhe Bllacë pritet deri 30 minuta për hyrje dhe dalje në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...