Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Mbyllet një objekt hotelierik në rajonin e Gostivarit pasi ka punuar pas orarit të lejuar

Gostivar, 28 shkurt – Nëpunësit policorë nga Stacioni policor i Gostivarit mbrëmë në orën 21:30 kanë kryer kontroll në një objekt hotelierik në fshatin Balindol, rajoni i Gostivarit, në pronësi të I.B. (49) nga fshati Balindol. Gjatë kontrollit, përveç pronarit, janë gjetur edhe tre persona të tjerë-mysafirë.

Siç kumti MPB-ja, objekti u mbyll nga Inspektorati shtetëror i tregut, ndërsa pronari u privua nga liria dhe u mbajt në Stacionin policor të Gostivarit. Pas dokumentimit të plotë tërastit, kundër I.B. do të ngritet aktakuzë sipas nenit 206 të Kodit Penal për “mosveprim në përputhje me rregulloret shëndetësore gjatë epidemisë”.

Postime të ngjashme

Një person ka humbur jetën në fatkeqësi trafiku pranë ish spitalit të qytetit në Shkup

S.B.

143 kg kokainë në portin e Durrësit, lihen në burg dy administratorët. Pamjet brenda gjykatës

S.B.

Gazetarja merret me forcë nga vendi i punës në Tiranë, sulmohet fizikisht nga i dashuri i saj

S.B.

Sanksione për 109 vozitës në Shkup, 30 për tejkalim të shpejtësisë

S.B.

Të akuzuar për vepra të ndryshme penale, 5 të arrestuar në Durrës

S.B.

Ekstradohet nga Gjermania Andi Janko, i dënuar me 12 vite burg në Shqipëri për mashtrim

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...