Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mbyllet vendkalimi kufitar ‘Evzoni’

Zhurnal Ads

Gjevgjeli, 23 nëntor – Kalimi kufitar “Evzoni” në mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë, prej nesër në mëngjes (05:00) do të jetë i mbyllur për 24 orë.

Siç njoftojnë nga MPB, mbyllja do të jetë për shkak të grevës së shërbimeve doganore greke.

“Sot (23.11.2020) udhëheqësi i ndërrimit në kalimin kufitar Bogorodica, është njoftuar nga udhëheqësit në Evzoni se për shkak të grevës 24 orëshe të shërbimeve doganore greke, kalimi kufitar Evzoni do të jetë i mbyllur për çdo lloj të komunikacionit deri më 24.11.2020, në orën 05:00”, thonë nga MPB.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Merkel apelon deri te Zaev dhe Borisov të merren vesh sa më shpejtë

E.E.

SHBA-ja donacion prej 800.000 dollarë për Klinikën e Hematologjisë në Shkup

E.E.

Bytyqi: Situata është dramatike dhe alarmante, duhet të merren masa

T E

KE: Të përmirësohet qasja deri te arsimi cilësor, rekomandimet nga viti i kaluar pjesërisht janë plotësuar

T E

Banorët e Bllacës: Grubi “GËNJEN”! Askush nuk na ka kontaktuar për tokat tona

B M

Joksimoviq: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë ndaluar padrejtësisht, kjo është e papranueshme për tërë rajonin

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...