Agjencia Zhurnal.mk
Sport

McGregor konfirmon rikthimin në UFC me një postim në rrjetet sociale

McGregor do t’i rikthehet sporteve luftarake apo më saktë ‘luftërave’ në tetekëndëshin e UFC-së.

Gjatë të enjtes mbrëma, UFC konfirmoi rikthimin e Mcgregor në oktogon për një ndeshje ndaj Dustin Poirier.

Irlandezi do të përballet me Poirier më 23 janar në kategorinë e peshave të lehta (Lightweight), të cilin e ka mposhtur më parë.

Rikthimin e tij në oktogon e ka konfirmuar edhe vet McGregor me anë të rrjetet sociale.

“Rikthimi i Mac”, ka shkruar luftëtari irlandez në profilin e tij privat në Instagram.

Ndryshe, ky rikthim i irlandezit vjen pas gati një viti, kur mposhti Donald Cerronen.

Postime të ngjashme

Dihen të gjitha çiftet e 1/8 në Euro 2020, na presin super ndeshje në këtë fazë – dy finale para finales

Dafina Vidishiqi

Notat e lojtarëve: Portugalia 2-2 Franca, shkëlqejnë Ronaldo dhe Benzema – zhgënjen Mbappe

Dafina Vidishiqi

Kampionët luajnë baras – Franca kualifikohet si lider, Portugalia nga vendi i tretë

Dafina Vidishiqi

Gjermania kalon tutje mes frikës dhe vështirësive të mëdha ndaj Hungarisë

Dafina Vidishiqi

Gjermani- Hungari, shënon dy gola brenda një minute – gjermanët rrezikojnë shumë

Dafina Vidishiqi

Gjermania po pëson nga Hungaria pas pjesës së parë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...