Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Më 1 tetor, starton me punë Agjencia e lajmeve “DailyNews.mk”

Shkup, 30 shtator – Nga nesër edhe zyrtarisht fillon me punë portali informativ në tregun e Ballkanit Perendimorë dhe më gjërë.

Agjencia e lajmeve “Dailynews.mk” synon të botojë analiza nga i gjithë rajoni, Europa dhe Bota. Fokus kryesorë i Dailynews.mk do të jenë temat mbi zhvillimin ekonomik si dhe zhvillimet politike, gjeostrategjike në Ballkanin Perendimorë.

Dita nis me programin “Mirëmëngjesi Ballkan” që do t’i japë lexuesve përmbledhjen më të mirë të lajmeve të mëngjesit, ngjarjeve që ndodhën gjatë natës, në ballkan dhe Botë.

Në mendjet e njerëzve sot vrertitet një pikëpyetje e madhe, si lëviz, Ballkani, Evropa dhe Bota nga kriza ekonomike? “Dailynews.mk” do servoj analiza fije për pe çështjet ekonomike që ndikojnë në jetën tonë të përditshme.

Shumë shpejtë Agjencia e lajmeve e re “Dailynews.mk”, do të startohet edhe me video lajme, intervista ekskluzive nga eksponent të lartë politik të Ballkanit Perendimorë, Europës etj.

Duke e bërë të ditur “Dailynews.mk” do të jetë një adresë e besueshëm e lajmeve, me transmetimet ndërkombëtare që do të bëhen, në të ardhmen ky medium do të zë vendin e saj në mesin e transmetuesve më të mëdhenj të rajonit dhe Europës që do të bën të dëgjohet zëri i Maqedonisë së Veriut dhe temat më aktuale rajonale në gjithë botën.

Ky portal do të servon lajme në tre gjuhë edhe atë Shqipe, Maqedonase dhe Angleze.

Lajmet nga Agjencia e Lajmeve “Dailynews.mk”, do të mund ti ndiqni edhe në rrjetet sociale Facebook nën këtë ueb adresë.

https://www.facebook.com/dailynews.mk/

Postime të ngjashme

Reagon Qeveria: Nuk ka negociata për identitetin dhe gjuhën maqedonase

R Zh

Një i burgosur nga Nagoriçani i Vjetër është gjetur i vdekur në burgun “Kshanje”

R Zh

Mbi 10 mijë maqedonas marrin dozën e dytë të vaksinës ndaj COVID-19 në Serbi

R Zh

VMRO-DPMNE: Pasaportat iu dhanë mafiozëve botërorë

R Zh

Filipçe: Është evidentuar edhe një pacient me llojin indian të coronavirusit

R Zh

Takim i presidentit Pendarovski me Patriarkun ekumenik Bartolomeu

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...