Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Më 13 dhjetor zgjedhje të parakohshme lokale në Shtip dhe Pllasnicë

Shkup, 2 tetor – Zhurnal.mk – Kryeparlamentari Talat Xhaferi sot ka nënshkruar vendimin për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme për kryetar komune në Pllasnicë dhe Shtip, informon Zhurnal.

Zgjedhjet lokale të parakohshme është vendosur të mbahen më 13 dhjetor të këtij viti.

Vendimin do ta zbatojë KSHZ, KKZ dhe bordet zgjedhore, ndërsa hynë në fuqi sapo të shpallet në gazetën zyrtare.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

Hoxha: Deri më 15 qershor do të paguhen gjitha subvencionet për bujqit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...