Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Më 20 prill do të kemi edhe nga 60 të vdekur në ditë, thotë Nikolla Panovski

Shkup, 3 mars, Zhurnal.mk – Profesor Dr. Nikolla Panovski në një intervistë për Televizionin Site ka thënë se më 20 prill pritet që numri i vdekshmërisë të shkon deri 60 në ditë, përcjell zhurnal.mk

Sipas tij, ky numër do të vjen nga numri madh i të infektuarve, të hospitalizuarve, që ka tani Maqedonia e Veriut.

“Numri i viktimave është vonuar për dy javë në krahasim me numrin e rasteve të reja dhe të hospitalizuarve me Korona-virus”, thotë Panovski.

Dr. Panovski thotë se persona në moshë 30 deri 40 vjet, më së paku respektojnë masat, dhe se shumica e tyre janë të infektuar me vetëdije, transmeton Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Pozicioni bullgar ndaj Maqedonisë së Veriut mbetet i pandryshuar, Sofja është e hapur për dialog

Dafina Vidishiqi

Carovska: Nëse nuk investoni në arsim, keni harruar të investoni në të ardhmen

Dafina Vidishiqi

Maqedonia e Veriut përballet me mungesë të vaksinave

Dafina Vidishiqi

BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

Dafina Vidishiqi

Destani: Roli dhe kontributi i diasporës shqiptare ka qenë dhe vazhdon të jetë i jashtëzakonshëm

Dafina Vidishiqi

MSHIA Maqedoni: Dokumentet e Draft-planit aksional të Strategjisë Nacional janë vendosur në ENER

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...