Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Më 25 tetor do të mbahet kongresi i parë online i LSDM-së

Shkup, 15 tetor, zhurnal.mk – Më 25 tetor do të mbahet kongresi digjital i LSDM-së. Për herë të parë në vendin tonë, ajo do ta bëjë partinë demokratike më të fuqishme, më dinamike dhe më të hapur, porositi sekretari i përgjithshëm i LSDM-së Lupço Nikollovski në fjalimin e sotëm.

“Në këtë kongres digjital do të jepet raport për punën e deritanishme, me kthim në rezultatin zgjedhor, fitorja e zgjedhjeve parlamentare dhe vizioni për mandatin e ardhshëm katërvjeçar, i dhënë nga qytetarët. Si parti bashkëkohore e cila gjatë gjithë kohës ndërrohet, do të bisedojmë për ndryshimet dhe plotësimet e Statusit të LSDM-së, për një demokratizim ende më të madh të partisë. Për rritje të demokracisë direkte të brendshme partiake, përforcim i pozitës dhe pjesëmarrja e grave, të rinjve dhe procesi i vendosjes”, tha Nikollovski.

Postime të ngjashme

Nikollovski: Të martën publikojmë planin e veprimit për luftën kundër korrupsionit dhe krimit

Bexhet Musliu

Karakaçanov: Kushdo që të vijë në pushtet në Bullgar, problemi me Maqedoninë do vazhdojë

T E

Protesta në Shkup për rastin “Monstra”, reagon PDIU: Lironi të arrestuarit, e drejta për protestë paqësore, thelbësore në demokraci

Bexhet Musliu

Gjatë disa ditëve të ardhshme do të dihet se kur do të arrijnë vaksinat kineze dhe ruse

T E

Fillon mbledhja në BDI

T E

Lëshohet në përdorim spitali modular Covid në Gostivar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...