Me 66 stacione/ Rama nxjerr pamjet: Ja kur do të nisë linja e madhe unazore në Tiranë

Në muajin gusht do të nisë nga puna linja e madhe unazore në Tiranë me 66 stacione.

 

Kështu njofton kryeministri Edi Rama, i cili këtë mëngjes ka publikuar pamjet e flotës së re të autobusëve hibridë.

Postimi

“MIRËMËNGJES dhe me gjeneratën e re të transportit publik, autobusët hibridë elektrikë që do të hyjnë në shërbim për Tiranën e gjelbër e të pastër, ju uroj një të dielë të bukur.

në Gusht nis linja e madhe unazore 13.2km me 66 stacione”, shkruan Rama.

https://www.facebook.com/watch/?v=2692833331014204

Kujtojmë se një ditë më parë Bashkia e Tiranës prezantoi linjën e re të autobusëve hibridë dhe elektrikë në Tiranë. 20 autobusët e parë “Go Green” mbërritën në sheshin “Nënë Tereza” dhe sipas Bashkisë së Tiranës brenda muajit gusht do të futen në qarkullim.

Related posts

Shqipëria anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, Rama: Suksesi më i madh në historinë e diplomacisë shqiptare

D V

Ndërtimi i rrugës Palasë-Dhërmi, realizohet mbi 60% e punimeve

D V

Kopshtin zoologjik mund ta vizitoni për Krishtlindje/ Rama poston video nga kantieri: Punimet drejt fundit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com