Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Me çanta dhe kostume të shtrenjtë: Gratë politikane, si modele në Kuvend!

Në sheshin para sallës së Parlamentit, në fillim të çdo seance vërehen fotografë që i drejtojnë objektivat e tyre tek gratë deputete, të cilat shfaqen para tyre plot stil dhe sharm.

Ndonjëherë, të duket sikur je para ndonjë institucioni kulturor dhe se aty brenda po zhvillohet ndonjë ballo, por në fakt jemi para Kuvendit dhe brenda diskutohen dhe miratohen ligje.

Thonë se fotografët porosten që t’i fiskojnë sa më tepër gratë deputete apo ministre, gjatë “sfilatës” së javës, foto që më pas do të bëjnë xhiron e rrjeteve sociale.

Padyshim që kujdesi për pamjen e jashtme është krejt i natyrshme tek një grua, qoftë kjo në karrierë apo e zakonshme. Por ka protokoll të caktuar për gratë në politikë. Modelet që na vijnë nga perendimi janë ndryshe.

Postime të ngjashme

Basha: Më 25 prill, ndryshimi do të vijë në të gjitha fushat, PD do liberalizojë tregun dhe do të ngrejë bursën e energjisë

S.B.

Meta: 25 prilli do të jetë dita e triumfit të demokracisë

S.B.

“Pas disa ditësh takim me funksionarët në Bruksel”/ Integrimi në BE, Rama: I kemi bërë detyrat tona, por duhen zgjedhjet ne Holandë

S.B.

Dvorani kampion i antikorrupsionit/ Rama: Është domethënëse nga SHBA, dihet me kë u përplas gjyqtari…

S.B.

“Brenda gjysmës së marsit të gjithë Bluzat e Bardha të vaksinuar”/ Rama shfaqet krah Nasip Naços në Berat: Së shpejti lajme të mira për vaksinën…

S.B.

Shqipëri/ Diell dhe temperatura deri në 24 gradë Celsius, njihuni me parashikimin e motit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...