Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Me Covid pas dozës së dytë të vaksinës

Para pak ditësh, një anëtar i Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, Stephen Lynch, nga shteti i Masaçusetsit, mësoi se ishte pozitiv me koronavirus.

Në të vërtetë, Lynch, mori dy doza të vaksinës “Pfeizer/BioNTech” dhe ishte negativ në provën para betimit të presidentit Joe Biden.

“Stephen Lynch mori një rezultat pozitiv, pasi u testua në fillim të kësaj jave”, tha zëdhënësja e tij, Molly Rose Tarpy. Ajo shtoi se Lynch do të izolohet, edhe pse nuk ka asnjë simptomë të koronavirusit, raporton ‘CBS neës’.

Por si shpjegohet që senatori amerikan rezultoi poitiv edhe pse i kishe marrë të dyja dozat e vaksinës anti-Covid?

Sipas shtypit amerikan, Qendra për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (CDC), tha se duhen disa javë pas vaksinimit që trupi të fitojë imunitet, që do të thotë se një person mund të ekspozohet ndaj virusit para ose pas vaksinës dhe të sëmuret me COVID-19./noa.al/

Postime të ngjashme

SHBA dëbon 24 diplomatë rusë

D V

Pashinyan merr sërish mandatin për krijimin e qeverisë së re

D V

Gjermania lejon një dozë përforcuese të vaksinës kundër COVID-19

D V

Situatë e rëndë me zjarret në Greqi

D V

Miliona evropianë nuk kanë para për pushime verore

D V

Roja i kampit nazist do të dalë para gjykatës në Gjermani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...