Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Me dëshmi të dëshmitarëve vazhdon sot seanca për “27 prillin”

Shkup, 28 janar – Zhurnal.mk – Me dëgjimin e dëshmitarëve të propozuar nga mbrojtja, sot në Gjykatën Penale në Shkup duhet të vazhdojë gjykimi për të akuzuarit për organizimin e dhunës në Kuvend më 27 prill 2017, informon Zhurnal.

Rasti ndodhet në procedurë dëshmuese dhe e udhëheqë gjykatësi Ilija Trpkov, ndërsa përfaqësues është Villma Ruskovska.

Në seancën e sotme janë ftuar disa dëshmitarë, mes të cilëve Igor Atanasovski, Zoran Konjanovski, Risto Donev, Igor Boshkovski etj.

Të akuzuar në këtë lëndë janë dhe ish kryetari i Kuvendit Trajko Veljanovski, ish ministrat për transport dhe lidhje, Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, si dhe ish drejtori i DSK-së, Vlladimir Atanasovski.

Ata ngarkohen me akuzën se kanë kryer veprën penale “rrezikim terroristik të rendit kushtetues dhe sigurisë”.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Pendarovski për deklaratën e Mickoskit: Nuk mbahet mend ndonjë politikan i ynë të shprehë aq mosrespektim të thellë ndaj heronjve më të mëdhenj

R Zh

Mickoski nuk do të marrë pjesë në shënimin e Ilindenit në Krushevë

R Zh

“A1ON” / DOSIE “Merko”: 329 vendime për rrënimin e ndërtimeve të egra rijnë në sirtar

R Zh

Në Kisella Vodë normalizohet furnizimi me ujë

D V

Fillon bekatonizimi i rrugës prapa shkollës fillore në Bukoviq

D V

Sot katër vite nga nënshkrimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë mes RMV dhe Bullgarisë / Analistët: Kriza politike bullgare do të zgjasë, ne nuk duhet të notojmë në ujin e tyre të ndotur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...