Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Më ftohtë në Kodër të Diellit, më ngrohtë në Dojran dhe Gjevgjeli

Shkup, 7 mars – Në pjesën më të madhe të vendit mëngjesin e sotëm janë matur temperatura nën zero. Temperatura më të ulëta janë regjistruar në Kodër të Diellit, ku është regjistruar temperaturë prej -10 gradë Celsius, pastaj Kriva Pallanka -8, Berovë – 7, Mavrovë – 6, Krushevë -5. Në Shkup është matur temperaturë 1 gradë mbi zero, ndërsa temperatura më të ngrohta janë regjistruar në Dojran dhe Gjevgjeli, ku janë regjistruar shifra prej  4, respektivisht  5 gradë Celsius.

Postime të ngjashme

Edhe nesër me diell, nga e marta vranësira, reshje dhe ulje të temperaturave

R Zh

Bytyqi: Me mbështetje të drejtpërdrejtë financiare e kthejmë kreativitetin e ivent industries

R Zh

Në Dibër edhe një viktimë nga Kovid-19, deri më tani gjithsej 40

R Zh

Despotovski: Përkundër pandemisë, kompanitë në zonat TIR kanë rezultate pozitive ekonomike

R Zh

Sela: Është gënjeshtër që koalicioni ASh-AAA ka bllokuar pakon e pestë ekonomike

R Zh

MASH: Programe të reja mësimore për filloristët – bazë dhe nxitje për qasje kreative në mësim

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...