Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Më gufon zemra kur shikoj avionin me emrin e babait tim që sjell vaksina”/ Vajza e Lasgush Poradecit: Jam tmerresisht e lumtur

Ditën e sotme u inagurua aeroporti i r ii Kukësit, ku avioni “Lasgushi” i nisur nga Londra u ul fillimisht në Rinas dhe më pas fluturoi drejt Kukësit.

Marie Poradeci, vajza e shkrimtarit të madh Lasgush Poradeci, emrin e të cilit e ka marrë edhe avioni i “Air Albania”, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se i gufon zemra kur sheh avionin që sjell vaksina me emrin e të atit në shpinë.

Ajo thotë se i gufon zemra kur ky avion vjen nga Londra dhe zbret në aeroportin e Kukësit, ndërsa shton se është tmerrësisht e lumtur.

“Kur shoh avionin AIRALBANIA qe çan qiejt e Europes me emrin e babait tim mbi shpine, qe sjell vaksina, qe vjen nga Londra e zbret ne aeroportin e Kukesit, zemra me gufon, jam tmerresisht e lumtur”, shkruan Marie Lasgush Poradeci.

Postime të ngjashme

Pas Greqisë dhe Italia i mbyll ‘dyert’ shqiptarëve, shtyhen kufizimet deri më 30 Korrik

Bekim Laçi

Kryeministri Rama takon sekretarin e Shtetit, Blinken: Krenari për Shqipërinë që të jetë krah SHBA-ve, përherë

Bekim Laçi

“Rally Albania 2021″, Gara ndërkombëtare që zbulon mrekullitë e natyrës shqiptare

Bekim Laçi

Sot Kuvend/ Raportimet e institucioneve të drejtësisë, deri te marrëveshja me distributorin turk për vaksinat

Bekim Laçi

PD shpall sot fituesin, Basha siguron mandatin e tretë

Bekim Laçi

Gara për kryetarin e PD-së, kryeson Lulzim Basha

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...