Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Më në fund, kamionçina Jeep Gladiator vjen në Evropë

Kamionçina e re e markës Jeep më në fund do të gjendet edhe në sallonet e veturave nëpër Evropë.

Jeep Gladiator është prezantuar më 2018 dhe ishte planifikuar që në Evropë të vinte më 2020.

Blerësit në Kontinentin e Vjetër nuk do të kenë shumë mundësi zgjidhjeje, pasi në ofertë do të jetë vetëm ai me motor dizel 3.0 litra Multijet V6 me kapacitet prej 264 kuajfuqi.

Motori është në kombinim me marshin automatik me 8 shpejtësi.

Gladiatori “evropian” mund të porositet me tri pako të pajisjeve: Sport, Overland dhe Launch Edition.

Kamionçina Jeep prodhohet në Ohio, SHBA.

Postime të ngjashme

Aeroplani në kamion, Boeing 727 “përshkoi” rrugët e Anglisë

S.B.

Porsche & Volkswagen Group po e shqyrton mundësinë të futet në Formula 1

S.B.

Versioni kinez i S-Class duket si Rolls-Royce dhe kushton sa rreth një e treta e modeleve luksoze

S.B.

Mercedesi prezanton bolidin e Formula 1 me të cilin synon ta mbrojë titullin këtë vit

S.B.

Subaru WRX i ri deri në fund të vitit

S.B.

Del në shitje Porsche e Maradonës: Veturën e fundit që e kishte në pronësi në Evropë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...