Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Me një grumbull qindarkash paguhet punëtori pasi la punën

Një burrë nga Georgia ka thënë se ish-punëdhënësi i tij i ka pasur borxh 915 dollarë, pasi kishte lënë punën në nëntor.

Andreas Flaten është befasuar kur ka parë se paga e fundit e tij i kishte arritur në adresë në formë qindarkash, saktësisht 90,000 qindarka. Në krye të grumbullit të tyre ishte një zarf me një mesazh ndërprerje pune.

“Kjo është gjë shumë fëmijërore”, ka thënë Flaten, transmeton AP.

Në mes të muajit mars, Flateni po dilte nga shtëpia e tij me të dashurën kur vërejti grumbullin me qindarka. Ai ka thënë se ato ishin të mbuluara me një lloj substance vaji.

Tani, rutina e tij gjatë natës është pastrimi i qindarkave ashtu që më pas të mund t’i kthejë në para në vlera të mëdha. Ai ka thënë se i merr rreth një orë e gjysmë që të pastrojë disa qindra prej tyre.

Postime të ngjashme

Britanikut i erdhi një kartolinë nga një ‘fëmijë i panjohur’, gruaja ia shkatërroi laptopin dhe televizorin – u bë vonë kur e kuptoi se për çfarë bëhej fjalë

Dafina Vidishiqi

Test psikologjik/ Ajo që shihni në fillim ju tregon se çfarë përshtypje lini tek njerëzit e tjerë

Dafina Vidishiqi

Misteri që zgjati për 25 vjet: Dy vajza shkuan në një ‘hotel të përhumbur’ dhe që atëherë nuk i ka parë askush

Dafina Vidishiqi

Është më e madhe se një fushë futbolli dhe vazhdon të rritet – një gropë në Meksikë ka “gëlltitur” një shtëpi, por edhe dy qen

Dafina Vidishiqi

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Dafina Vidishiqi

E kishte kërkuar gjithë jetën, babait i bie të fikët në mes të emisionit kur takon vajzën pas 38 vitesh

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...