Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Me rritjen e vaksinimit në Evropë fluturimet arrijnë në nivele rekord

Organizata Evropiane për Sigurinë e Fluturimeve Ajrore (EUROCONTROL) njoftoi se pas rritjes së normave të vaksinimit kundër COVID-19 në Evropë fluturimet ditore arritën në nivele rekord.

Në raportin mbi fluturimet të përgatitur më 9 qershor nga EUROCONTROL thuhet se fluturimet arritën në nivele rekord pas rritjes së normave të vaksinimit në Evropë.

Sipas të dhënave të javës së kaluar për fluturimet, në Spanjë u kryen 2.182 fluturime ditore me një rritje 32 për qind, në Itali 1.651 fluturime me një rritje 39 për qind, në Greqi 833 fluturime me një rritje 49 për qind dhe në Gjermani 2.518 fluturime me një rritje 19 për qind.

Ndërsa në Turqi u kryen 1.666 fluturime me një rritje 15 për qind dhe në Francë 2.327 fluturime./AA

Postime të ngjashme

Bombardohet një treg në një qytet në Etiopi, 43 njerëz u vranë dhe 33 janë zhdukur

Dafina Vidishiqi

Avokatët e Navalnyt publikuan ​​detaje të vendimit mbi ekstremizmin

Dafina Vidishiqi

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Dafina Vidishiqi

Përgjaket mbledhja e prindërve me zyrtarët e arsimit në Virginia

Dafina Vidishiqi

Blinken: Rrjedha Veriore 2, një projekt gjeopolitik rus

Dafina Vidishiqi

Izetbegoviq i thotë Vuçiqit: Kosova dhe Republika Serbe nuk mund të krahasohen, ju kryet gjenocid në Kosovë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...