Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Më shumë se 86 mijë njerëz e kaluan sfidën me Covid 19 në vend

Shkup, 10 shkurt – Deri më tani, më shumë se 86,000 njerëz në vend kanë luftuar koronavirusin. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 95,736, numri i pacientëve të rikuperuar është 86,844, numri i vdekjeve është 2,959 dhe numri i rasteve aktive është 5,933.

Qytetarët tashmë mund të aplikojnë për vaksinën. Nesër, Maqedonia do të marrë dozat e para të vaksinave të koronavirusit nga Serbia.

Nesër, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do t’i dorëzojë Kryeministrit Zoran Zaev, kontigjentin e parë të vaksinave që Serbia i dhuron vendit tonë.

Postime të ngjashme

Llajka: Vala e nxehtësisë ndikon edhe ndaj kafshëve, qytetarët të kenë kujdes me kanakarët e tyre

Z H

Normalizohet komunikacioni hekurudhor, makinistët e kanë ndërprerë bojkotin

Z H

Sllovenia dërgon 16 automjete dhe 46 zjarrfikës

Z H

Promovohet pulla postare kushtuar 20 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit

Z H

Zhurnal mëson / Pas 22 viteve, Policia Pyjore në Shkup me udhëheqës shqiptar

R Zh

Lëshohet në përdorim aplikacioni CommoPass për udhëtim jashtë vendit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...