Më shumë shi në Krushevë, Pozharan dhe Kodër të Diellit, reshje edhe gjatë fundjavës dhe javën e ardhshme

Shkup, 8 tetor – Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPHM) informon se më së shumti shi ka rënë në Krushevë, Pozharan dhe Kodër të Diellit.

Sipas të dhënave të publikuara, në këto tre vende në 24 orët e fundit kanë rënë 57 litra metër katrorë.

Moti i vranët dhe i ftohtë me reshje të përkohshme të shiut do të vijojë edhe gjatë fundjavës dhe gjatë javës së ardhshme. Reshjet përkohësisht do të jenë më të rrëmbyeshme dhe të shoqëruara me erë të përforcuar. 

Related posts

Anketa e re e Brima Gallup: BESA vazhdon të ngrihet (Foto)

Z H

Uji në Shkup i sigurt për pije

D V

Sadi Bexheti: I kam hyrë garës për ti dhënë jetë Tetovës, për të mos ikur të rinjtë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More