Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Me sustat në dorë dhe t’i vënë dinamitin kësaj godine”, Rama paralajmëron shembjen e Spitalit Infektiv

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ishin sot në spitalin Infektiv, ku është bërë i ditur edhe lajmi që kjo godinë pritet të “hidhet në erë”.

“Kështu që mbyllja e luftës do të jetë më ceremoni, profesoresha dhe profesor Tritani, të dy me sustat në dorë për t’i vënë dinamitin kësaj godine”-këto ishin fjalët e kryeministrit Rama para stafit të Spitalit të Infektivit.

Rama së bashku me Manastirliun zgjodhën që të falenderojnë mjekët e këtij spitali në këtë ditë feste, ndërsa gjithashtu thanë se stafi mjekësor i Infektivit do të ishte i pari që do të vaksinohej.

Postime të ngjashme

Arrestohet në Kukës shkupjani që dhunoi bashkëshorten dhe fëmijët, ishte në kërkim ndërkombëtar

T E

E rëndë në Tiranë, 63-vjeçari godet me thikë djalin

T E

“Zgjedhjet”, Ministria e Brendshme: Zyrat për aplikimin e pasaportave dhe ID të hapura edhe sot

S.B.

Berisha: Ndalni tërbimin e policisë kundër protestuesve paqësorë shqiptarë në Shkup

T E

Greqia kufizon më shumë lëvizjet në Kakavijë në periudhën 1-15 Mars

T E

Manastirliu: Të hënën dërgesa e radhës nga Pfizer, brenda 10 ditëshit të parë të marsit vijnë vaksinat e para nga Covax

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...