Agjencia Zhurnal.mk
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni

Medalje për nxënësit e kolegjit “Jahja Kemal” në INOVA të Zagrebit

Zagreb, 23 dhjetor – Në Republikën e Kroacisë – Zagreb, organizuar nga Shoqata e Inovatorëve Kroatë, INOVA u mbajt për herë të 44-të nën moton “Bëhu një shembull”.

Ngjarja shfaq një numër risish ndërkombëtare nga e gjithë bota – Tajvani, Malajzia, Polonia, Rumania, Tajlanda, Koreja, Irani, Indonezia, Mbretëria e Bashkuar, Rusia dhe shumë vende të tjera të botës.

Mendjet e reja të botës që ëndërrojnë dhe hartojnë të ardhmen morën pjesë, theksuan kështu organizatorët.

Nëntë projekte të kolegjit “Jagja Kemal” fituan medalje të arit dhe pesë projekte fituan të argjendit.

Urime Matej, Kristijan, David, Meriem, Engin, Ahmet, Omar, Mariana, Umit, Busra, Nazli, Andreja, Boris, Orhan, Betul, Chedo, Eranda, Leona, Gordana, Snezana, Lara, Kiril, Nadire, Alba për këtë përpjekje dhe sukses të madh. Falënderime të veçanta për mentorët për motivimin dhe mbështetjen – Sabire, Jinan, Ismail, Fatih, Rexhail dhe Muhsin.

Postime të ngjashme

Moti sot

D J

Bilall Kasami pret në takim ambasadorin e OSBE-së, Klemens Koja

Bexhet Musliu

Sela: Ikja e Mijallkovit një skenar i Zaev për të fshehur dënimin e rastit “Mostra”

Bexhet Musliu

Çun Lajçi i reagon edhe me video, Grubit: Turp për ju me fëlliqë emrin tim!

Bexhet Musliu

Joveski: Ka mundësi të ndryshohet masa e paraburgimit shtëpiak

T E

Palmer: Interesat amerikane në Ballkan, të pandryshuara

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...