Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Mediat botërore raportojnë vdekjen e aktores Tanya Roberts, nga spitali zbulojnë se ajo është ende gjallë

Aktorja Tanya Roberts, e cila u raportua nga CNN dhe media të tjera që të kishte vdekur, duke cituar publicistin e saj të vjetër, Mike Pingel, është ende gjallë, i tha Pingel CNN-it të hënën.

Pingel tha se ai u njoftua të dielën në mbrëmje nga partneri i Roberts, Lance O’Brien, se Roberts kishte vdekur, shkruan CNN.

Në një telefonatë të hënën në mbrëmje, O’Brien i tha CNN-it se ishte i tronditur pasi i dha lamtumirën Roberts në shtratin e saj dhe u largua nga Qendra Mjekësore Cedars-Sinai duke besuar se do të ishte hera e fundit që ai e pa atë.

Të hënën në mëngjes, O’Brien u njoftua nga spitali se Roberts është ende gjallë, sipas Pingel dhe O’Brien. Ata thanë se ishte një rastësi që O’Brien po bënte një intervistë me Inside Edition kur telefonoi spitali.

“Jam shumë i lumtur”, tha O’Brien për Inside Edition kur mori telefonatën.

Roberts u shtrua në spital në Los Angeles më 24 dhjetor, pasi ajo humbi ndjenjat në shtëpinë e saj në Kaliforni pas një shëtitje me qentë e saj. Ajo mbetet në gjendje kritike, sipas Pingel dhe O’Brien.

Karriera e Roberts në televizion dhe film përfshin më shumë se 30 vjet prezencë skenike.

Ajo luajti gjeologen Stacey Sutton në ‘A View to a Kill’, përballë Roger Moore dhe u shfaq në “That 70s Show” si nëna e Donna Pinciotti.

Postime të ngjashme

Rita Ora mahnit me pamjen në promovimin e koleksionit të këpucëve të reja

S.B.

Versioni kinez i S-Class duket si Rolls-Royce dhe kushton sa rreth një e treta e modeleve luksoze

S.B.

Notebook me tri ekrane mund të fitojë çmimin e dizajnit për vitin 2021

S.B.

Djaloshi 8-vjeçar bëhet lojtar profesionist i Fortnite – për fillim, fiton një kontratë prej 33 mijë dollarësh

S.B.

Duke ecur përgjatë plazhit, një grua nga Tajlanda gjeti diçka e cila doli të ishte me vlerë 260 mijë dollarë

S.B.

Gruaja harron të heqë maskën kur fotografohet për patentë shofer

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...