Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Mediat malazeze, Abazoviç ministri i ri brendshëm

Kur kanë ngelur edhe pak ditë nga formimi i qeverisë së re në Malin e Zi, mediat malazeze deklarojnë se Dritan Abazoviç do të jetë ministri i ri brendshëm malazez.

Sipas mediave fqinje, Abazoviç dhe partia do të marrë ministritë e Sigurisë, të Brendshme, të Mbrojtjes dhe agjencitë e shërbimit sekret.

Kryetari i Partisë “Ura”, Abazoviç mori në zgjedhjet parlamentare 4 mandate, duke u bërë një faktor i rëndësishëm në formimit e koalicionit qeverisës në Malin e Zi.

Postime të ngjashme

Kush është mjeku shqiptar që tentoi ta shpëtojë Kryetarin e Zagrebit që vdiq pardje

T E

Dilema false e rrezikut pas vaksinimit

T E

Masa më të ashpra kundër Coronavirusit në Malin e Zi

T E

Macron: Të nevojshme edhe disa javë para lehtësimit të masave antiCOVID-19

T E

Sllovakia pranon dozat e para të vaksinës ruse

T E

Orban kërcënon të nxjerrë partinë e tij nga grupi i Partisë Popullore Evropiane

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...