Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Mediu: Opozita e bashkuar, fitore të padiskutuar në zgjedhje, me gjithë lëvizjet antipolitike të Ramës

Partia Republikane ka ndezur motorët për zgjedhjet e 25 prillit. Kryetari Fatmir Mediu ka thirrur kryesinë e PR në një takim organizativ, ku është ngritur Shtabi Qendror Elektoral për fushatën e ardhshme.

Përcaktimi i koordinatorëve dhe takimet në bazë për përzgjedhjen e kandidatëve për deputet, janë fokusi i punës së këtij shtabi, i cili ka nisur nga puna menjëherë.

Gjatë diskutimeve me anëtarët e kryesisë Mediu, bëri edhe një panoramë të situatës politike në vend.

Ekonomia e rrënuar nga korrupsioni, por edhe përpjekjet e kryeministrit Rama për minuar procesin zgjedhor, me lëvizje krejtësisht antikushtetuese, ishin  ndër shqetësimet e diskutuara gjatë këtij takimi.

Mediu theksoi se Shqipëria është zhytur në krizën më të rëndë ekonomike, kushtetuese dhe institucionale. “Qeveria jo vetëm është ilegjitime, por është tashmë pasqyrë e qartë e një regjimi korruptiv, ku shqiptarët dhe kombi trajtohen si të pavlera përballë Edi Ramës dhe njerëzve rreth tij. Opozita e bashkuar, me shqiptarët  e djathtë dhe të majtë, me dhe paparti, janë të vendosur për t’u përballur me këtë regjim, për të triumfuar zgjedhjet  e lira dhe të ndershme, interesat e Shqipërisë dhe të shqiptarëve, me një fitore të padiskutuar në zgjedhje, me gjithë lëvizjet antipolitike dhe antikushtetuese të Ramës” deklaroi ai.

Në pëfundim të këtiij takimi u përpilua dhe u miratua lista me koordinatorët që do të mbikqyrin procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputet në të gjithë vendin.

Postime të ngjashme

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

Ndahet nga jeta kreu i Shoqatës Patriotike ‘Çamëria’, babai i aktivistit të njohur

Lea Muslija

Presidenti Meta, letër institucioneve për zgjedhjet e 25 prillit: Të shmangen fenomenet negative

S.B.

Porti i Ri Turistik i Sarandës, Rama publikon videon: Deri në fund të mandatit të tretë një tjetër nivel turizmi

S.B.

“Brenda muajit maj, 500 mijë të vaksinuar”, Manastirliu publikon videon: Ja sa gjyshe e gjyshër janë sot më të mbrojtur

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...