Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Megan Thee Stallion planifikon të performojë me Byoncen në “Grammy 2021”

Rep artistja e re por shumë e suksesshme, Megan Thee Stallion, është në bisedime për të arritur marrëveshje për të performuar live me Beyoncén, në ceremoninë e ardhshme “Grammy”.

Ngjarja e përvitshme muzikore do të mbahet në formë fizike pavarësisht pandemisë së koronavirusit, dhe do të zërë vend në qendrën “Staples” në Los Angeles, më 31 janar të vitit 2021.

Megan e cila në këtë ceremoni është nominuar për çmime të ndryshme, përfshirë këtu kategorinë “Artistja më e mirë e re”, ka deklaruar për të përditshmen “LA Times” se aktualisht është në bisedime për të arritur marrëveshje që ta interpretoj hitin e saj “Savage”, së bashku me divën e muzikës Beyonce.

Kjo këngë është nominuar në gjithsej tri kategori, “Incizimi i vitit”, “Performanca më e mirë rep” dhe “Kënga më e mirë rep”. ndërsa hiti i Beyoncés, “Black Parade”, garon krahas këngës “Savage” për çmimin “Incizimi i vitit”.

E pyetur për vendimin e rep artistes Cardi B, që ta mbajë bashkëpunimin e tyre “WAP” larg garës në ceremoninë e vitit të ardhshëm “Grammy”, Megan tha: “Nuk e di pse nuk ka dashur që kënga të hyjë në garë për çmimet ‘Grammy’. Por Cardi B është një grua shumë e mençur, prandaj unë asnjëherë nuk i vë në dyshim vendimet e saja. Ajo e di saktësisht çfarë është duke bërë”.

Megan Thee Stallion e cila e publikoi albumin e saj debutues, “Good News” gjatë muajit nëntor, gjatë një interviste të fundit me prezantuesin Stephen Colbert për emisionin e tij “The Late Show”, e ka lavdëruar Beyoncen dhe bashkëshortin e saj Jay-Z, duke thënë se reperi i famshëm nga New Yorku i jep asaj shpesh këshilla qesharake.

Postime të ngjashme

Projekti më i ri muzikor nga Vlora Kastrati Shala quhet “Fustani me pika”

T E

Xhirimet për filmin e Princeshës Diana po vazhdojnë në Gjermani, aktorja Kristen Stewart portretizon monarken e ndjerë

S.B.

Blake Shelton thotë se Adam Levine ia ka borxh një performancë në dasmën e tij

S.B.

George Clooney mori qenin në audicion për t’u pranuar si aktor në një film

S.B.

Arjola Demiri mahnit me linjat trupore, ndërsa merr poza atraktive para pasqyrës

S.B.

I dashuri i Genta Ismajlit paralajmëron projektin e saj të ri me dedikime dashurie në shqip ndaj këngëtares

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...