Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Meghan ka kërkuar shtyrjen e procesit gjyqësor lidhur me publikimin e letrës që ia shkroi babait të saj

Zhurnal Ads

Dukesha e Sussex, Meghan Markle, ka kërkuar shtyrjen e fillimit të gjyqit në lidhje me padinë e saj kundër gazetës britanike për shkak të botimit të fragmenteve nga letra që i shkroi babait të saj.

Gruaja e princit Harry paraqiti kërkesën përpara seancës paraprake për çështjen e caktuar për 29 tetor, sipas dokumenteve të gjykatës, raporton AP.

Një veprim i tillë vjen pas vendimit me të cilit lejohet që libri mbi vendimin e Markle dhe burrit të saj për tërheqje nga detyrat mbretërore, të përfshihet gjithashtu në çështje, transmeton KP.

Meghan akuzoi Mail on Sunday dhe botuesit e gazetave për shkelje të së drejtës së autorit, keqpërdorim të të dhënave private dhe shkelje të ligjeve të Britanisë së Madhe për mbrojtjen e të dhënave.

Gazeta publikoi pjesë nga një letër që Meghan i shkroi babait të saj pas martesës së saj dhe Harry në maj 2018.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Loredana flet për Mozzik: Nuk luan rol të madh nëse jemi bashkë, ne e kuptojmë mirë njëri-tjetrin

S.B.

Gwen Stefani fejohet me Blake Shelton

admin

Genc Prelvukaj ka një datë të re për këngën “Mungon”

S.B.

Ish-modelja yll, përfundon si mbledhëse ushqimesh nga kazanët e mbeturinave

admin

Arta Nitaj rikthehet në rrjete sociale: Thash të rrijë dy ditë pa Instagram, por jo

admin

Instagram do të marrë masa ndaj të famshmëve që nuk po i deklarojnë të ardhurat nga reklamat, pjesë e hetimeve edhe këngëtarja Rita Ora

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...