Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Megjithatë, në një shtet, iPhone 12 duhet të vijë me kufje

Në një vend, përkundër njoftimeve të Apple, kufjet do të vijnë në një paketë me një pajisje iPhone 12.

Gjegjësisht, në prezantimin zyrtar, Apple njoftoi se modelet e reja të iPhone 12 nuk do të vijnë me kufje dhe karikues, gjë që shkaktoi shumë pakënaqësi mes përdoruesve, por gjithashtu u dha rivalëve një shans të mirë, transmeton Telegrafi.

Në Francë, megjithatë, kufjet do të vijnë në një kuti, në sajë të ligjit atje.

Gjegjësisht, ligjet franceze përcaktojnë që telefonat duhet të vijnë të plotë me “kufje”, në mënyrë që të mbrojnë fëmijët e moshës 14-vjeç dhe më të rinj nga rrezatimi elektromagnetik.

Apple nuk ka komentuar, por duket se përfshirja e EarPods është pjesë e përputhjes me një seri ligjesh të miratuara nga Asambleja Kombëtare Franceze në 2015. Në veçanti, ajo lidhet me nenin L. 5232-1-3, i cili ka të bëjë me mbrojtjen fëmijët.

Postime të ngjashme

Google Pixel Watch mund të vijë gjatë muajit tetor

S.B.

Huawei thotë se po planifikon të lansojë rrjetin ultra të shpejtë 6G deri në vitin 2030

S.B.

Instagrami kërkon falje për një gabim në ‘hashtag’

S.B.

Telefoni inteligjent i ri mund të ndryshojë formën dhe të kthehet në një tabletë

S.B.

Sony ka prezantuar Xperia 1 III me lente telefoto të ndryshueshme

S.B.

HMD Global prezanton gjashtë telefona të rinj Nokia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...