Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Meksikani “paketon” të gjitha gjërat e shtëpisë, përfshirë kolltukët dhe dollapët mbi kamionçinë

Kamionçina F-150 e Ford Motor Company është vlerësuar si “lloji i automjetit që mund të kalojë çdo sfidë të vetme” – siç duket edhe duke përfshirë lëvizjen e të gjitha sendeve tuaja të shtëpisë në një udhëtim të vetëm.

Kjo është pikërisht ajo që një banor nga Meksika provoi të bënte kohët e fundit kur tërhoqi çdo mobilje të vetme që ai zotëronte në makinën e tij.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet ishin regjistruar nga një shok tjetër dhe më vonë janë ngarkuar në TikTok – megjithëse u fshinë nga platforma e mediave sociale , sipas @lapipadelapaz.

Dollapët, kornizat e krevateve, kolltukët, tavolinat dhe madje edhe një objekt metalik që i ngjante një rezervuari gazi ishin grumbulluar mjeshtërisht “në majë” të F-150 dhe në një platformë të improvizuar të sheshtë që shtrihej mbi çatinë e automjetit.

Ndërsa dukej se mobiljet mund të binin në rrugë, të gjitha sendet ishin siguruar fort me litarë të shumtë që mbështillen rreth ngarkesës.

Një komentues kishte shkruar: “Ky është nga një planet tjetër. E pabesueshme se si e ngarkuan. E pabesueshme se si do ta shkarkojnë atë”.

Postime të ngjashme

Burri humbi unazën e martesës gjatë pushimeve, tani atë e mban me krenari një peshk

S.B.

Një krijesë ‘aliene’ u pa në një plazh në Kaliforni

S.B.

Pitbulli që qesh gjatë gjithë kohës bëhet viral në internet

S.B.

Zbulohet fosil i një dinozauri të ri rreth 200 milionë vjeçar

Z H

Ballkoni i mbushur me vizitorë shembet mbi shkëmbinjtë poshtë në një shtëpi me qira të plazhit Malibu – dëshmitari rrëfen ngjarjen

S.B.

Shtëpitë dhe ndërtesat me dizajne interesante

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...