Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Meksikë, shkon në mbi 100 mijë numri i viktimave nga COVID-19

Në një deklaratë nga sekretariati shëndetësor i Meksikës thuhet se me vdekjen e 576 personave në 24 orët e fundit, numri i viktimave nga COVID-19 në vend ka arritur në 100.104.

Në vendin e Amerikës Veriore, Meksikë numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi i ri (COVID-19) tejkalon shifrën 100 mijë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga sekretariati shëndetësor i Meksikës thuhet se me vdekjen e 576 personave në 24 orët e fundit, numri i viktimave nga COVID-19 në vend ka arritur në 100.104.

Në këtë mënyrë pas SHBA-së, Indisë dhe Brazilit, Meksika renditet vendi i 4-t ku shënohen më shumë vdekje me burim COVID-19.

Gjithashtu me 4.472 raste të reja, numri i rasteve ka arritur në 1.019.543.

Në Meksikë popullata e së cilës ka arritur në 126 milionë, numri i të shëruarve deri më tani nga COVID-19 është 766.361.

Postime të ngjashme

Sulmohet me raketa baza amerikane në Irak

Lea Muslija

Amerika bllokon pranimin e Ukrainës në NATO?

Lea Muslija

Rusia “zbutet” e para, kthen ambasadorin në Washington pas takimit Biden-Putin

Lea Muslija

Paralajmëron OBSH: Bëni kujdes, pandemia s’ka marrë fund

Lea Muslija

Tragjedi në Peru, përmbyset autobusi, të paktën 27 viktima

Lea Muslija

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...