Kosovë

Meliza Haradinaj: AAK do të jetë pjesë e koalicionit, dhamë kontribut në marrëveshje

Zhurnal Ads

Ministrja e Punëve Jashtme që vjen nga radhët e AAK-së, Meliza Haradinaj në konferencën e përbashkët me Hotin pas marrëveshjes në Uashington ka thënë se do të vazhdojnë të jenë pjesë e koalicionit.

“Vet prezenca jonë këtu dhe përshëndetja e kryetarit Haradinaj, tregon se ne jo vetëm që do të jemi në koalicion por kemi dhënë edhe kontribut të konsiderueshëm në përmirësimin e kësaj marrëveshje, e sidomos në pikën e Ujmanit. Aty shohim se Kosova ka bërë zotime bilaterale me SHBA-në dhe jo trilaterale me Serbinë”, tha ajo, përcjell Telegrafi.

“Kjo është një drejtim i ri dhe një perspektivë e re që i jepet shtetit të Kosovës sidomos në drejtim të zhvillimit ekonomik”.

Postime të ngjashme

Krasniqi viziton pikën kufitare në Jarinjë

admin

Sulmi në Vjenë i mobilizon institucionet e Kosovës

T E

Komiteti për Punë të Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA: Specialja ka juridiksion mbi autorët serbë të krimeve të luftës nga viti 1998-2000

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...