Agjencia Zhurnal.mk

Melodia në këngën e Encës dhe Don Xhonit del të jetë tejet e ngjashme me atë të artistëve holandezë

Këngëtarja dhe Enca Haxhia dhe reperi Don Xhon publikuan projektin e tyre më të ri muzikor, “Break Down”.

Kënga është pritur mirë nga fansat dhe në vetëm një ditë pas publikimit, ka arritur gati një milionë shikime në kanalin YouTube.

Mirëpo duket se ka diçka që nuk shkon me këngën shumë të pëlqyeshme për publikun në 24 orët e fundit.

Melodia dhe ‘beat’-i i saj rezultojnë të jenë tejet të ngjashme me atë të një kënge, të publikuar në tregun holandez të muzikës.

Bëhet fjalë për këngën “Dance” të artistëve: F1rstman, H-Dhami, Mumzy Stranger, Raxstar, dhe Juggy D.

Po të dëgjosh me vëmendje versione e të dy këngëve, meloditë dhe ‘beat’-i i tyre kanë ngjashmëri shumë të madhe, për të mos thënë që janë të njëjta.

Në të dhënat e këngës “Break Down” në YouTube, Enca dhe Don Xhoni i kanë dhënë vetes kredi për krijimin e melodisë, dhe askund nuk pretendohet që melodia të jetë blerë nga label-i holandez “At F1rst Music”, që menaxhon artistët e lartpërmendur.

Nuk përjashtohet edhe mundësia që të jetë blerë, por me marrëveshje nuk është kërkuar citimi i saj.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!