Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Memli Krasniqi: Nuk bashkëpunojmë me parti të dhunës siç është Vetëvendosje që po i rrahë qytetarët

Nënkryetari i PDK-së Memli Krasniqi ka thënë se nuk do të bashkëpunojnë me Vetëvendosjen e Albin Kurtit, ngase zyrtarët e kësaj partie po i dhunojnë edhe fizikisht qytetarët. Gjatë prezantimit të programit të Rimëkëmbjes, ai deklaroi se partia e Kurtit aktualisht udhëheqë me dy komuna dhe kryetarët e tyre po i rrahin edhe fizikisht qytetarët e tyre.

“Vetëm javën e fundit ju e keni parë Agim Bahtirin dhe Shpejtim Bulliqin duke i rrahë fizikisht qytetarët e komunave që i përfaqësojnë. Nuk ka mundësi me pas bashkëpunim me një parti të dhunës. Ata e kanë gabuar profesionin”, tha Krasniqi i cili në listën e PDK në këto zgjedhje mbanë numrin.

Postime të ngjashme

Mbi 280 persona me inteligjencë të lartë, cila është perspektiva e tyre në Kosovë?

D V

Sërish pritje të gjata në pikë-kalimet kufitare Merdare dhe te Dheu i Bardhë

D V

689 raste aktive me coronavirus

D V

Mot me diell dhe vranët, temperaturat deri në 35 gradë

D V

Pamje nga situata alarmuese me zjarre në Rugovë – evakuohen banorët

D V

Sejdiu: Deklarata e Pavarësisë është dashur të lexohej nga dikush brenda Kuvendit, dhe jo nga Hashim Thaçi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...