Memphis Depay po ndihmon Barcelonën të harrojë Leo Messin – paraqitjet e tij këtë vit tregojnë se është futbollist i nivelit të lartë

Memphis Depay po tregon formë shumë të mirë dhe tifozët e Barcelonës janë shumë të lumtur me formën e tij në javët e para të kampionatit.

 

Holandezi ka shënuar shtatë gola në edicionin 2021/22, dy për Barcelonën dhe pesë të jashtëzakonshme në tre ndeshje me Holandën.

Ai po del të jetë një nga blerjet e verës, ku mbërriti në Camp Nou nga një transferim falas prej klubit të Ligue 1, Lyon, me kërkesë të trajnerit, Ronald Koeman.

Dhe për momentin, Memphis po tregon gjithashtu se mund të zëvendësim adekuat i heroit të larguar të Barcelonës, Lionel Messit, lider i një epoke të re në klubin katalanas.

Lëvizjet e Memphis deri më tani kanë bërë që tifozët e Barcelonës të krahasojnë ndikimin e tij në klub me atë të Ronaldinhos.

Memphis është ende 27 vjeç

Shumë mendojnë për aventurën e tij e tij të pafat në Manchester United midis viteve 2015 dhe 2017, ku holandezi e pranoi se kjo lëvizje erdhi shumë shpejt në karrierën e tij dhe se ai ndjeu presionin e krahasimit me ish-legjendën, Cristiano Ronaldo.

Por karriera e Memphis u rilind në Lyon dhe ai plotësoi ëndrrën e tij në Barcelonë, ku Koeman – i cili e menaxhoi atë në nivel kombëtar me Holandën – deri më tani ka treguar çdo besim tek ai.

Askush nuk mendoi se do të ishte e lehtë të plotësohej boshllëku i lënë nga Messi, por Memphis ka ndërmarrë disa hapa për ta bërë këtë.

Related posts

Pica italiane apo Ukraina si Çernobili, TV korean tallet dhe më pas kërkon falje

D V

Mourinho flet pasi pësoi humbjen e parë në Serie A: Nuk kemi luajtur mirë

D V

“Anglia më e fortë”, Sheva: Episodet vendosën ndeshjen, më i miri u dëmtua

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com