Agjencia Zhurnal.mk
Shëndetësi

Mënyra e thjeshtë për të mbajtur të shëndetshme shtyllën kurrizore kur rrimë ulur më shumë se zakonisht

Zhurnal Ads

Meqenëse shumica aktualisht punojnë brenda katër mureve të shtëpive të tyre, ajo që është e sigurt që në një moment do të fillojmë të ndiejmë dhembje në muskujt e shtyllës kurrizore

Posaçërisht nëse gjithë ditën rrini ulur duke punuar në kompjuter apo laptop, orarin e punës e keni tetë orë, i cili në këtë moment kërkon që vazhdimisht të jeni online, transmeton Telegrafi.

Pikërisht për këtë shkak është më se e sigurt që të ndieni dhembje në qafë dhe në shpatulla, për shkak të pozicionit në të cilin qëndroni derisa jeni duke punuar.

Për t’ju ndihmuar që të zgjidhni së paku minimumin e dhembjes, kemi gjetur për ju një sërë videosh në të cilat mund të gjeni balancën ideale për jetën tuaj.

Patjetër shtrijuni:

DAILY DESK STRETCHES – Stretches to do at your desk to prevent pain | Dr. LA Thoma Gustin

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sëmundjet e zemrës, ushqimet që duhet të konsumojmë

T E

Dhimbjet e kokës, shenjë e diçkaje më serioze

admin

Misteri i pandemisë: Pse disa njerëz me coronavirus nuk kanë simptoma, ndërsa të tjerë e kalojnë rëndë

S.B.

Pse vaksinat e Covid duhet të ruhen në temperatura ekstremisht të ftohta

S.B.

Ushtrimet më të mira për pjesën e qafës: Ky trening i eliminon dhembjet përgjithmonë!

S.B.

Studimi: Hunda e thatë mund të jetë një nga shenjat më të hershme të coronavirusit

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...