Agjencia Zhurnal.mk

Mercedes-AMG A35 përforcohet në 341 kuajfuqi

Derisa jemi duke pritur që Mercedes-AMG të prezantojë modelin A45, kompania gjermane që merret me modifikimin e veturave, Mcchip-DKR, është marrë me përforcimin e modelit aktual A35.

Mcchip-DKR për këtë Mercedes-AMG A35 4Matic ka zgjedhur paketën “Stage 1”, e cila përfshinë përforcimin e motorit 2.0-litër Turbo në 341 kuajfuqi, transmeton Koha.net. Kjo nënkupton 35 kuajfuqi më shumë sesa modeli standard dhe duhet theksuar se përmes paketës “Vmax” është rritur edhe shpejtësia maksimale e kufizuar nga 250 në 285 kilometra në orë.

Gjithashtu, thuhet se shpejtësinë nga 100 deri në 200 km/h tani ky Mercedes-AMG A35 e arrin për 1.6 sekonda më pak sesa modeli standard.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

L E

Lajmet e fundit

Loading...