Agjencia Zhurnal.mk

Mercedes AMG G63 me pothuajse 1.000 kuaj fuqi

Modeli AMG G63 është i mundësuar nga një motor benzine me motor 4.0 V8, i cili jep 585 kuaj fuqi dhe 850 Nm çifte rrotulluese maksimal, por ekipi Posaidon vendosi ta përmirësojë atë pak.

Dhe çfarë bënë ata? Motori me benzinë ​​4.0 biturbo V8 tani zhvillon 940 kuaj fuqi dhe 1278 Nm, transmeton Telegrafi.

Kjo makinë shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra e arrin në vetëm 3.8 sekonda.

Për të arritur këtë fuqi të konsiderueshme, akorduesi ka instaluar dy motorë të rinj të vegjël dhe, natyrisht, një njësi të re ECU, ndërsa për frenim të sigurt, është instaluar edhe një grup frenash AMG.

Nuk dihet ende çmimi për këtë makinë, por ndoshta është një shumë e shtrenjtë siç pritej.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...