Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Mercedes-AMG GT Black Series thyen rekordin e Lamborghinit

Rezultatet u certifikuan nga një kompani e pavarur.

Muajin e kaluar, Mercedes-AMG GT Seri e Zezë u pa duke garuar në pistën e famshme të garave, dhe ishte vlerësuar se kishte vendosur një kohë rekord të saj.

Dhe ky vlerësim ishte gati ashtu siç thanë, transmeton Telegrafi.

Prodhuesi gjerman i automobilave njoftoi sot se me të vërtetë kishte kapur rekordin e xhiros së makinës së prodhimit në një kohë prej 6 minutave, e 43 sekonda, në pistën e gjatë 20 kilometra.

Mercedes-AMG GT i theu rekordin Lamborghini Aventador SVJ, i cili ishte vetëm 1 minutë e 35 sekonda më i ngadalshëm.

Koha u certifikua në mënyrë të pavarur nga një kompani e quajtur Wige Solutions, e cila siguron kohën, videon dhe shërbime të tjera për industri të ndryshme, përfshirë motorsportet.

Koha u certifikua në mënyrë të pavarur nga një kompani e quajtur Wige Solutions, e cila siguron kohën, videon dhe shërbime të tjera për industri të ndryshme, përfshirë motorsportet.

Postime të ngjashme

“Frenat kanë dështuar”: Shihni se çfarë bëri pronarja e zemëruar e ‘Tesla’ në Panairin e Makinave në Shanghai

S.B.

I prodhuar 26 vjet më parë dhe me mbi 1 milion kilometra të kaluara – ky Golf tregon “se ende është i frikshëm” në autostradën gjermane

S.B.

A do të jetë ky Mercedes i radhës nga gjiganti gjerman?

S.B.

Vjen Huawei i parë me rrota – kjo është makina e parë

S.B.

Mercedes njofton mini-furgonin elektrike EQT

S.B.

Subaru i rrallë u shit për 312,555 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...