Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Mercedes-AMG GT Coupe 2021 debuton me më shumë fuqi dhe me një çmim kolosal

Nëse për çfarëdo arsye po mendoni se Mercedes-AMG GT ka pak kuaj fuqi, pra 469 të tillë, ne kemi një lajm të mirë për të ndarë me ju. Për modelin e vitit 2021, kjo makinë vjen me më shumë kuaj fuqi.

Mercedes-AMG GT e re ka një motor 4.0 V8 i cili prodhon 720 kuaj fuqi, shkruan Motor1.

Kjo makinë shpejtësinë nga 0 në 100 km/orë e arrin për vetëm 3.7 sekonda, ose 0.2 sekonda më pak se modeli i kaluar.

AMG GT ka një çmim kolosal, e sidomos ajo me ngjyrë të zezë. Mercedes AMG GT seria e zezë në Gjermani do të kushtojë 335 mijë euro.

Postime të ngjashme

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Gronos është Mercedes-AMG G63 i Mansory

Dafina Vidishiqi

Filloi prodhimi i veturës së re Nissan Qashqai

Dafina Vidishiqi

Dacia ndryshon logon

Dafina Vidishiqi

Mazda do të lansojë 13 modele të automjeteve të elektrizuara deri në vitin 2025

Dafina Vidishiqi

Ford Bronco që i përkiste Kevin Hartit po del në ankand

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...