Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Mercedes-AMG paralajmëron kombinimin që sjell mbi 800 kuajfuqi

Divizioni AMG i Mercedes-Benzit ka shpalosur dy modele të reja me sistem hibrid benzinë-rrymë, duke nxjerrë kështu modelet më të fuqishme AMG me mbi 800 kuajfuqi e zero emetime të dyoksidit të karbonit në distanca të shkurtra.

Modelet e reja, pjesë e asaj që AMG i quan strategjia e “e-performancës”, janë të bazuara në modelin ekzistues 4.0-litërsh dhe në versionin e ri 2.0-litërsh benzinë.

Të dy modelet, M177 dhe M139 vijnë me marshe me nëntë shpejtësi.

Në një proces elektrifikimi, motori me djegie i AMG-së kombinohet me një motor elektrik të integruar në pjesën e pasme të veturës.

Me versionet e reja të kombinimeve, një nga modelet më të fuqishme pritet të ketë 804 kuajfuqi, mjaftueshëm për të arritur përshpejtimin nga 0 në 100 kilometra për orë për vetëm 3 sekonda.

Ndërsa një model tjetër do të vijë me 443 kuajfuqi. Versione do të ketë edhe me mbi 400 kuajfuqi.

Ende s’dihen emrat e saktë të modeleve të reja që pritet të lansohen në treg më 2022.

Postime të ngjashme

Ford prezanton veturën e re, emërtimin ia dhanë fansat

Dafina Vidishiqi

Alfa Romeo planifikon të prodhojë “GTV elektrike”

Dafina Vidishiqi

Auto-shkolla në Dubai që u mundëson kandidatëve të mësojnë ngasjen e veturës me Lamborghini dhe Rolls-Royce

Dafina Vidishiqi

Jeep feston ditëlindjen e 80-të

Dafina Vidishiqi

Sa është më e fuqishme Teslas Plaid sesa veturat me benzinë?

Dafina Vidishiqi

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...