Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Mercedes nuk është Tesla

Zhurnal Ads

Prodhuesi gjerman nuk dëshiron që përdoruesit e tij të testojnë sistemin e drejtimit autonom.

Mercedes është një kompani me një histori të gjatë dhe ata kanë një dëshirë të madhe për të qenë më të mirët në botë në çdo segment, kështu që është e njëjta gjë kur bëhet fjalë për sistemin e drejtimit autonom, ku kompania amerikane Tesla është një konkurrencë e fortë, transmeton Telegrafi.

Sipas “Automotive News Europe”, një rivalitet i vërtetë po përgatitet midis Mercedes dhe Tesla për sa i përket zhvillimit të drejtimit autonom, pasi Tesla është prodhuesi më i famshëm i kësaj lloj teknologjie.

Avantazhi i tyre më i madh është kuptimi i teknologjisë dhe gjetja e zgjidhjeve moderne për problemet, e cila është mësuar me klientët e tyre, të cilët shpesh thonë se makinat e tyre janë “azhurnuar”, si dhe celularët.

Tesla së fundmi njoftoi se klientët e tyre po testojnë sisteme të reja drejtimi autonome, ndërsa Mercedes ka një strategji krejtësisht të ndryshme dhe ata lejojnë vetëm shoferët e tyre të licencuar të testojnë një sistem të tillë.

Siç thanë ata, nuk është në interesin e tyre të vendosin një person në rrezik dhe thjesht nuk është e sigurt për një person të zakonshëm të provojë diçka që nuk e njeh, dhe për shkak të kësaj mund të dëgjohet një koment interesant, “Mercedes nuk është Tesla”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Çifti paditi Mercedesin sepse kanë frikë të ngasin veturën e tyre S-Class

S.B.

Ky është luksi i jashtëzakonshëm i Mercedes S-Class 2021

admin

Së shpejti BMW SUV i parë elektrik

admin

Një skenë që nuk shihet shpesh – aksident që kushton çerek milion euro: Rolls-Royce përplaset me një Lamborghini

admin

Këto makina elektrike do të dalin në treg në vitin 2021

S.B.

BMW lajmëron se do të shfaqë gjithë detajet e iNext me 11 nëntor

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...