Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Mercedes po teston makinën e saj AMG GT 73 me 800 kuaj fuqi

Një makinë e re nga Mercedes u kap në pistën më të famshme gjermane.

Pasi Porsche Panamera Turbo S mori titullin e sedanit më të shpejtë premium, në Mercedes, puna është në aktivitet e sipër për një kundërpërgjigje.

Dhe ai do të jetë jashtëzakonisht brutal. Emri i tij është AMG GT 73 dhe qëndron mbi GT 63 i cili me përbindëshin V8 kap 100 km/orë në 3.2 sekonda, transmeton Telegrafi.

Kjo është një makinë hibride, e cila do të ndërthurë shërbimet më të mira të AMG-së.

Makina ka një motor 4.0 V8, i cili zhvillon mbi 800 kuaj fuqi.

Por deri më tani dihet pak për këtë veturë.

Gjithsesi ajo pritet të arrijë 100 km/orë në më pak se 3 sekonda pa ndonjë problem, dhe shpejtësia e saj maksimale pritet të jetë gati 350 km/orë.

Postime të ngjashme

Startech akordoi Land Rover Defender

Dafina Vidishiqi

Huawei: Ndërtojmë sistemin e parë plotësisht të automatizuar për makinat

Dafina Vidishiqi

Prior Design transformoi pamjen e Golf GTI

S.B.

S8 është shumë më i shpejtë sesa pretendojnë në Audi

S.B.

Bugatti zbulon se sa orë pune janë shpenzuar, për prodhimin e modelit më të shkathtë dhe të shtrenjtë në histori të kompanisë

S.B.

I ka 1.914 kuaj fuqi dhe lëviz me shpejtësinë maksimale prej 412 kilometra në orë, Rimac prezanton veturën sportive C Two

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...