Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Mercedesi dërgon ultimatum Luis Hamiltonit

Vetëm një muaj më parë, piloti britanik Luis Hamilton do të rinovonte kontratën me Mercedesin, kontratë që skadon në fund të këtij viti. Për të evituar që situata e vështirë krijuar këtë dimër të përsëritet edhe këtë fundvit, ekipi gjerman kërkon të marrë masat. “Mercedes”-i synon të zgjidh çështjen e pilotëve që do të ketë në pistën vitin 2022 më herët, që këtë verë.

“Nuk do të presim deri në janar për të konfirmuar dy pilotët tanë. Vjet me Bottas rinovuam që në verë dhe këtë gjë duam ta bëjmë këtë vit me të dy pilotët. Ne duam t’u japim qetësi pilotëve tanë dhe jo të krijojmë një situatë të tensionuar për të gjitha palët.Rinovimi i Leëis është prioritet për ne. Së bashku kemi bërë një rrugë të gjatë. Gjatë gjithë karrierës së tij në Formula 1 ai ka pilotuar një makinë që kishte motor Mercedes. Natyrisht vitin tjetër do të ketë shumë ndryshime në F1, ndaj duam të zgjidhim çështjet që këtë verë për sa u përket pilotëve”, tha Toto Uolf, drejtori sportiv i Mercedes-it.

Postime të ngjashme

Notat e lojtarëve, Holandë 2-0 Austri: Depay, De Jong e De Ligt më të mirët në fushë

Dafina Vidishiqi

Holanda fiton ndaj Austrisë, kualifikohet tutje dhe eliminon Maqedoninë nga “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Holanda dyfishon epërsinë, realizon Dumfries

Dafina Vidishiqi

Ai ha gjashtë vakte në ditë dhe pi vetëm ujë – në dietën e CR7 nuk ka vend për pije të gazuara, ushqime të përpunuara, alkool dhe ëmbëlsira

Dafina Vidishiqi

Yarmolenko bën shaka me Ronaldon: Coca-Cola dhe Heineken, ju lutem më kontaktoni

Dafina Vidishiqi

Propozohet fillimi i Ligës Unike edhe në konkurrencën e femrave

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...