Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Mercedesi e kuptoi se kishte nevojë për një reklamë për G-Class – dhe është e mrekullueshme

Mercedes-Benz G-Class që ishte një nga gamat më ikonike të ofruara nga prodhuesi gjerman i automjeteve, çuditërisht mungonte në departamentin e reklamave. Fatmirësisht, kanali i markës në YouTube ka zgjidhur problemin me një video.

Pasi kaloi nëpër një sallë ekspozite të mbushur me G-Class, burri përshëndetet nga një recepsioniste.

“Zoti Branston, Mercedes G-Class është i aftë të bëjë gjëra që nuk do t’i besonit”, tha recepsionistja.

Edhe nga prezantimi i tij, është e qartë se kjo është ashtu siç thotë edhe recepsionistja, sepse G-Class ka një motor 4.8, V8 turbo që prodhon 416 kuaj fuqi  dhe është 4×4, transmeton Telegrafi.

Duke lënë mënjanë departamentin e marketingut, është e qartë se inxhinierët e Mercedes-Benz kanë prodhuar një SUV të fortë që është i aftë jo vetëm për rrugët e asfaltuara, por edhe për terrene të ashpra.

Postime të ngjashme

Toyota zhvendos prodhimin në Republikën Çeke

Lea Muslija

BMW E28 Alpina B9 nga viti 1983 del në shitje për 35 mijë euro

Lea Muslija

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Dafina Vidishiqi

Hakerët vjedhin të dhënat e 3 milionë klientëve të VW

Dafina Vidishiqi

Në Hong Kong një hapësirë për parkim të veturës shitet për 1.3 milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Startech akordoi Land Rover Defender

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...